Thermo/Solar

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar s.r.o., jeden z najvýznamnejších európskych výrobcov termických slnečných kolektorov, bola založená 1.1.1992. Už v dobe vzniku stavala na viac ako 20 ročných vývojových a výrobných skúsenostiach svojich zakladateľov, hliníkarenského podniku ZSNP a.s. Žiar nad Hronom a thermo|solar Energietechnik Regensburg, vtedy jedného z najväčších výrobcov slnečných kolektorov v Nemecku.


Spoločnosť v súčasnej dobe disponuje výrobnou kapacitou na úrovni 300 tisíc m2 kolektorov ročne. Ako jeden z mála výrobcov na svete má na jednom mieste sústredené hlbokoťažné lisovanie kolektorových vaní, výrobu selektívnych konverzných vrstiev a finálnu montáž slnečných kolektorov.


heliostar_h400png

TS 400

Plochý vákuový kolektor určený pre aplikácie, pri ktorých sa vyžaduje vyššia výstupná teplota teplonosného média a vyšší energetický zisk počas chladných mesiacov roka (interiérové bazény, podpora vykurovania, priemyselné aplikácie...).

Ako tepelná izolácia je použité vákuum a/alebo kryptón. Inštaluje sa vo vertikálnej polohe v solárnych systémoch s obehovým čerpadlom.


thermosolar_h330png

TS 300/500

Kolektor TS300 (verzia s väčšou plohou TS500) je vďaka svojmu pomeru cena a výkon najobľúbenejším modelom z rady TS.

Je určený pre bežné inštalácie na prípravu teplej vody, ohrev bazénov, či na podporu vykurovania. Poskytuje dostatočný výkon, spoľahlivosť, dlhú životnosť a atraktívny dizajn.

RS10_rohrenkollektor_thermosolarpng
RS 10

Rúrový vákuový kolektor spoločnosti THERMO/SOLAR Žiar je vyrobený z kvalitných materiálov, ktorých pôvod je v Európskej únii.

Najčastejším použitím je príprava TÚV, prípadne podpora vykurovania. V prípade zamračenej oblohy vie využiť aj časť difúzneho žiarenia a tým poskytuje dostatočný výkon aj v menej priaznivých poveternostných podmienkach.

Trubice Heat-pipe sú vybavené obmedzovačom max. teploty, čo udrží kolektor vrámci pracovnýh teplôt.