Solárna termika

Ponúkame Vám špičkové solárne termické systémy na ohrev vody v domácnosti, ohrev bazénov, či podporu vykurovania.

Ponúkame len systémy, ktoré máme rokmi overené, ktoré sú mimoriadne kvalitné, výkonné a spoľahlivé. Slnečné kolektory nie sú všetky rovnaké. Vyhýbame sa lacným kolektorom, bojlerom, či iným komponentom z Číny, pochybne zváraným meandrom kolektorov z Poľska, či praskajúcim lacným vákuovým trubiciam.

Od roku 2005 sme inštalovali už stovky systémov od rôznych výrobcov v rôznych podmienkach

Aké solárne kolektory ponúkame?

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar s.r.o., jeden z najvýznamnejších európskych výrobcov termických slnečných kolektorov, bola založená 1.1.1992. Už v dobe vzniku stavala na viac ako 20 ročných vývojových a výrobných skúsenostiach svojich zakladateľov, hliníkarenského podniku ZSNP a.s. Žiar nad Hronom a thermo|solar Energietechnik Regensburg, vtedy jedného z najväčších výrobcov slnečných kolektorov v Nemecku.

...chcete vedieť viac?

Prečo sú nami inštalované kolektory lepšie?

Väčšina producentov meander (rúrka, ktorou prúdi teplonosná kvapalina a odvádza teplo z kolektora) na abosorbér (kovová platňa, ktorá pohlcuje slnečné žiarenie) uchytáva zvarom. Pri nekvalitne prevedených zvaroch následkom tepelnej rozťažnosti pri tepelných výkyvoch v telese kolektora (-20 až 200°C) zvar praskne a meander od absorbéra odpadne.


...chcete vedieť viac?


Vyžiadajte si ponuku na Váš solárny systém